Black Embellished Peplum Co-Ord Set
SKU: LC44044
Regular price
₹ 15,000.00
Sale price
₹ 15,000.00
Regular price
₹ 20,000.00
Unit price
Tax included.
| Description | Elegant black peplum co-ord set with silver embellishment on the high neckline and sleeves, offering a refined and festive look. |
| Style | Western |
| Colour | Black with Silver Embellishment |
| Occasion | Party Wear, Evening Events, Cocktail Parties |
| Peplum Top | Yes |
| Fabric | 999 Velvet |
| Lining Used | Crepe |
| Front Neck Style | High Neck with Embellishment |
| Back Neck Style | High Neck (Closed) |
| Sleeve Style | Full Sleeves |
| Design | Embellished Neckline & Sleeves, Peplum Silhouette |
| Padded | No |
| Zip | Yes |
| Slit | No |
| Bell Bottom | |
| Fabrics | 999 Velvet |
| Lining | No |
| Belt | Front Belt Back Elastic |
| Zip | No |
| Yes | |
| Slit | No |
| Additional Information | |
| Model Height | 5.8" |
| Length Of Top | 26" |
| Length Of Bell Bottom | 42 " |
| Wash Care | Dry Clean Only |