Brown Crushed Cotton Midi
SKU: LC48071
Regular price
₹ 6,000.00
Sale price
₹ 6,000.00
Regular price
Unit price
Tax included.
| Description |
|
| Style | Western |
| Colour | Brown |
| Occasion | Birthday, Parties, Brunch, Dates |
| Midi | |
| Fabric | Pure Crush Cotton Linen |
| Lining Used | Cotton |
| Front Neck Style | Half Band V Collar |
| Back Neck Style | Ban Collar |
| Sleeve Style | 10" A- Line Sleeves |
| Padded | No |
| Zip | Yes |
| Slit | No |
| No | |
| Additional Information | A- Line Midi |
| Model Height | 5.5" |
| Length Of Midi | 46" |
| Wash Care | Normal |