Ethnic Co-ords Mehendi Haldi Looks
SKU: LC47565
Regular price
₹ 22,999.00
Sale price
₹ 22,999.00
Regular price
Unit price
Tax included.
| Description |
|
| Style | Ethnic Wear |
| Colour | Ivory |
| Occasion | Party Wear, Ehtnic Wear |
| Top | |
| Fabric | Dola Silk |
| Lining Used | Crepe |
| Front Neck Style | neckline gently slopes from one shoulder to the other |
| Back Neck Style | The back features a diagonal neckline, |
| Sleeve Style | One Sided,Cape Sleeves design |
| Zip | No |
| Slit | No |
| No | |
| Pant | |
| Fabric | Dola Silk |
| Lining Used | Crepe |
| Belt | Front Belt Back Elastic |
| Yes | |
| Zip | Side Zip |
| Slit | No |
| Additional Information | |
| Model Height | 5.8" |
| Length Of Top | 33/41" |
| Length Of Farshi Salwar | 44" |
| Wash Care | Dry Clean |