Hand Embroidered Bandhgala Suit
SKU: LC47270
Regular price
₹ 20,000.00
Sale price
₹ 20,000.00
Regular price
Unit price
Tax included.
| Description |
|
| Style | Western |
| Colour | Navy Blue |
| Occasion | Wedding, Party |
| Jacket | |
| Fabric | Japanese Lycra |
| Lining Used | jacquard |
| Front Neck Style | Full Ban Collar |
| Back Neck Style | Full Ban Collar |
| Sleeve Style | Full Sleeves |
| No | |
| Zip | No |
| Slit | Side Slit |
| Pant | |
| Fabric | Japanese Lycra |
| Lining Used | No |
| Yes | |
| Zip | Front Zip |
| Additional Information | |
| Model Height | 6.2" |
| Length Of Jacket | 30" |
| Length Of Pant | 42" |
| Wash Care | Dry Clean Only |