Lilette Linen Midi Dress
SKU: LC47237
Regular price
₹ 8,500.00
Sale price
₹ 8,500.00
Regular price
Unit price
Tax included.
| Description |
|
| Style | Western |
| Colour | Off White |
| Occasion | Party Wear |
| Midi | |
| Fabric | Linen |
| Lining Used | No |
| Front Neck Style |
V Neck |
| Back Neck Style | Normal |
| Sleeve Style | 3/4th Sleeves With 2.5" Cuff |
| Padded | No |
| Zip | Side Zip |
| Slit | No |
| No | |
| Additional Information | A - Line + Yoke |
| Model Height | 5.2" |
| Length Of Midi | 43" |
| Wash Care | Machine Wash |