Lilac Rose Suit
SKU: LC46676
Regular price
₹ 10,999.00
Sale price
₹ 10,999.00
Regular price
Unit price
Tax included.
| Description |
|
| Style | Ethnic |
| Colour | Lilac |
| Occasion | Party Wear, Festive Wear |
| Top | |
| Fabric | Mul Cotton |
| Lining Used | Cotton |
| Front Neck Style | V Neck With Dori With Hangings |
| Back Neck Style | Normal |
| Sleeve Style | 3/4th A Line Sleeves With Scalloped Detailing |
| Padded | No |
| Zip | No |
| Slit | No |
| No | |
| Bell Bottom | |
| Fabric | Mul Cotton |
| Lining Used | Cotton |
| Belt | Front Belt Back Elastic |
| No | |
| Zip | Side Zip |
| Slit | No |
| Dupatta | |
| Fabric | Mul Cotton |
| Additional Information | |
| Model Height | 5.8" |
| Length Of Top | 32" |
| Length Of Bell Bottom | 45" |
| Length Of Dupatta | 2.5 Mtr |
| Wash Care | Machine Wash |