Pink Mul Farshi Co-Ord
SKU: LC46940
Regular price
₹ 6,500.00
Sale price
₹ 6,500.00
Regular price
Unit price
Tax included.
| Description |
|
| Style | Ethnic |
| Colour | Pink |
| Occasion | Party Wear, Festive Wear |
| Suit | |
| Fabric | Mul Cotton |
| Lining Used | Cotton |
| Front Neck Style | Round Neck With Centre Potli Design Till 17" With Hangings Dori |
| Back Neck Style | Normal |
| Sleeve Style | 3/4th A- Line Sleeves, Lace's On Mori |
| Padded | No |
| Zip | No |
| Slit | Side Slit |
| No | |
| Salwar | |
| Fabric | Mul Cotton |
| Lining Used | No |
| Belt | Full Elastic With Drawstring |
| No | |
| Zip | No |
| Slit | No |
| Additional Information | |
| Model Height | 5.8" |
| Length Of Suit | 32" |
| Length Of Salwar | 40" |
| Wash Care | Dry Clean |