Pistachio Green Farshi Salwar Co-ord
SKU: LC47248
Regular price
₹ 5,500.00
Sale price
₹ 5,500.00
Regular price
Unit price
Tax included.
| Description |
|
| Style | Western |
| Colour | Pista Green |
| Occasion | Party Wear |
| Top | |
| Fabric | Pure Cotton |
| Lining Used | Cotton |
| Front Neck Style | Round V Neck |
| Back Neck Style | Normal |
| Sleeve Style | 3/4th Sleeves |
| Padded | No |
| Zip | No |
| Slit | Yes |
| No | |
| Farshi Salwar | |
| Fabric | Pure Cotton |
| Lining Used | No |
| Belt | Full Elastic With Drawstring |
| No | |
| Zip | No |
| Slit | No |
| Additional Information | |
| Model Height | 5.8" |
| Length Of Top | 32" |
| Length Of Farshi Salwar | 42" |
| Wash Care | Dry Clean |