Pluck the Flower Farshi Co-Ord
SKU: LC47379
Regular price
โน 6,500.00
Sale price
โน 6,500.00
Regular price
Unit price
Tax included.
| Description |
|
| Style | Ethnic |
| Colour | Navy Blue |
| Occasion | Party Wear |
| Top | |
| Fabric | Pure Cotton |
| Lining Used | Cotton |
| Front Neck Style | V Neck |
| Back Neck Style | Normal |
| Sleeve Style | 3/4th A Line Sleeves With Knife Pleates Detailing |
| Padded | No |
| Zip | No |
| Slit | Yes |
| No | |
| Farshi Salwar | |
| Fabric | Pure Cotton |
| Lining Used | No |
| Belt | Full Elastic With Drawstring |
| No | |
| Zip | No |
| Slit | No |
| Additional Information | |
| Model Height | 5.8" |
| Length Of Top | 32" |
| Length Of Farshi Salwarย | 42" |
| Wash Care | Machine Wash |