Sequin Star Dress
SKU: LC378
Regular price
₹ 5,500.00
Sale price
₹ 5,500.00
Regular price
Unit price
Tax included.
| Description | Elegant white A-line one-shoulder party dress in Haider Moss with crepe lining. Features 17” single sleeve, turquoise sequin patch, left-side zip, 37” length. Perfect premium designer wear by Lakhina Couture for luxury occasions. Custom-made for a flawless fit. |
| Style | Western |
| Colour | White |
| Occasion | Party Wear |
| Dress | |
| Fabric | Haider Moss |
| Lining Used | Crepe |
| Front Neck Style | One Shoulder |
| Back Neck Style | One Shoulder |
| Sleeve Style | 17" One Sleeve |
| Padded | No |
| Zip | Yes, Left Side |
| Slit | No |
| Design | A Line Dress With (Turquoise Sequin Patch) |
| Additional Information | |
| Model Height | 5.8" |
| Length Of Dress | 37" |
| Wash Care | Normal Wash |