Take me to the Pink Mal
SKU: LC48082
Regular price
โน 8,500.00
Sale price
โน 8,500.00
Regular price
Unit price
Tax included.
| Description |
|
| Style | Western |
| Colour | Pink |
| Occasion | Party Wear |
| Top | |
| Fabric | Mul Cotton |
| Lining Used | Cotton |
| Front Neck Style | Round V Neck With Scalloped |
| Back Neck Style | Normal |
| Sleeve Style | 3/4th A-Line Sleeves With Scalloped On Mori & Fringes Detailing |
| Padded | No |
| Zip | No |
| Slit | Side Slits |
| No | |
| Bell Bottom | |
| Fabric | Mul Cotton |
| Lining Used | Cotton |
| Belt | Front Belt Back Elastic |
| Yes | |
| Zip | Side Zip |
| Slit | No |
| Dupatta | |
| Fabric | Mul Cotton |
| Additional Information | |
| Model Height | 5.5" |
| Length Of Top | 32" |
| Length Of Bell Bottom | 41" |
| Length Of Dupatta | 2.25 Mtr |
| Wash Care | Dry Clean |