Belvedere Green Garara Co-Ord
SKU: LC47775
Regular price
₹ 13,500.00
Sale price
₹ 13,500.00
Regular price
Unit price
Tax included.
| Description |
|
| Style | Ethnic |
| Colour | Dark Emerald Green |
| Occasion | Party Wear |
| Top | Yoke + A line |
| Fabric | French Crepe |
| Lining Used | Crepe |
| Front Neck Style | Round Neck |
| Back Neck Style | Normal |
| Sleeve Style | Sleeveless |
| Padded | No |
| Zip | Yes |
| Slit | Front Slit |
| No | |
| Garara | |
| Fabric | French Crepe |
| Lining Used | Crepe |
| Belt | Front Belt Back Elastic |
| No | |
| Zip | Yes |
| Slit | No |
| Additional Information | |
| Model Height | 5.8" |
| Length Of Top | 32" |
| Length Of Garara | 45" |
| Wash Care | Dry Clean Only |