Black Floral Off Shoulder Maxi
SKU: LC8567
Regular price
₹ 3,999.00
Sale price
₹ 3,999.00
Regular price
Unit price
Tax included.
| Description | Step out in effortless elegance with this black off-shoulder floral maxi dress. Featuring a flattering fit-and-flare silhouette and vibrant multicolour floral print, it’s perfect for brunches, holidays, resort wear, and parties. Lightweight, flowy, and designed for all-day comfort with a chic feminine appeal. |
| Style | |
| Colour | Black |
| Occasion | Casual |
| Maxi | |
| Fabric | Georgette |
| Lining Used | Crepe |
| Front Neck Style | Off shoulder |
| Back Neck Style | Off shoulder |
| Sleeve Style | 10" Elasticated Sleeves |
| Design | Yok + Ureb |
| Zip | Side Zip |
| Slit | No |
| Additional Information | |
| Model Height | 5.9" |
| Length Of Maxi | 60" |
| Wash Care | Normal Wash |