Peach Pearl Nayera Suit
SKU: LC47061
Regular price
₹ 5,000.00
Sale price
₹ 5,000.00
Regular price
Unit price
Tax included.
| Description |
|
| Style | Ethnic |
| Colour | Peach |
| Occasion | Party Wear, Festive Wear |
| Suit | |
| Fabric | Chiffon |
| Lining Used | Crepe |
| Front Neck Style | Round Neck With V Cut |
| Back Neck Style | Normal |
| Sleeve Style | 10" Sleeves With Pearl's On The Mori |
| Padded | No |
| Zip | No |
| Slit | Side Slit |
| No | |
| Salwar | |
| Fabric | Chiffon |
| Lining Used | No |
| Belt | Front Belt Back Elastic |
| No | |
| Zip | Side Zip |
| Slit | No |
| Additional Information | |
| Model Height | 5.8" |
| Length Of Suit | 57" |
| Length Of Pant | 40" |
| Wash Care | Dry Clean |