Peacock Chikan Co-ord
Regular price
โน 6,500.00
Sale price
โน 6,500.00
Regular price
Unit price
Tax included.
| Description | |
| Style | Western |
| Colour | Peacock |
| Occasion | Party Wear, Festive Wear |
| Top | |
| Fabric | Cotton + Schifli |
| Lining Used | Cotton Shantung |
| Front Neck Style | Full Ban Collar |
| Back Neck Style | Collar |
| Sleeve Style | 3/4th Sleeves Gathers On Mori 1" Patti |
| Padded | No |
| Zip | No |
| Slit | No |
| No | |
| Pant | |
| Fabric | Cotton |
| Lining Used | Cotton Shantung |
| Belt | Front Belt Back Elastic |
| Yes | |
| Zip | Side Zip |
| Slit | No |
| Design | |
| Additional Information | |
| Model Height | 5.8" |
| Length Of Top | 34" |
| Length Of Pant | 40" |
| Wash Care | Normal |