Star Girl Denim Co-ord
SKU: LC44255
Regular price
โน 5,500.00
Sale price
โน 5,500.00
Regular price
Unit price
Tax included.
| Description | Star Girl denim coord set crafted in premium embroidered cotton denim. Featuring a stylish top paired with a matching skirt, this western co-ord offers a structured yet breathable feel with no lining in both top & skirt. A chic statement look perfect for casual outings and elevated daywear. |
| Style | Western |
| Colour | Denim Blue |
| Occasion | Party Wear |
| Top | |
| Fabric | Cotton Denim |
| Lining Used | No |
| Front Neck Style | Fall Collar |
| Back Neck Style | Collar |
| Sleeve Style | Full Sleeves |
| Zip | No |
| No | |
| Design | All-over subtle star embroidery |
| Slit | No |
| Skirt | |
| Fabric | Cotton Denim |
| Lining Used | No |
| Belt | Full Belt |
| Zip | Side Zip |
| Cross Pocket Both Side | |
| Slit | Yes |
| Additional Information | |
| Model Height | 5.8" |
| Length Of Top | 18" |
| Length Of Skirt | 28" |
| Wash Care | Normal Wash |